ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 16.05 - Wałbrzych
- 17.05 - Opole
- 30.05 - Szczecin
- 20.06 - Zielona Góra
- 29.06 - Łagów
- 01.08 - Santok
- 17.05 - Gdańsk
- 19.05 - Kraków
- 20.05 - Piekary Śląskie
- 21.05 - Warszawa
- 22.05 - Poznań
- 27.05 - Warszawa
- 28.05 - Kraków
- 30.05 - Alphen
- 01.06 - Poznań
- 01.06 - Poznań
- 04.06 - Warszawa
- 05.06 - Gliwice
- 06.06 - Żórawina
- 07.06 - Żórawina
- 09.06 - Kraków
- 12.06 - Wrocław
- 05.07 - Warszawa
- 10.07 - Bolków
- 11.07 - Bolków
- 12.07 - Bolków
- 13.07 - Bolków
- 23.07 - Warszawa
- 26.07 - Ostrów Wielkopolski
- 27.07 - Ostrów Wielkopolski
- 05.08 - Katowice
 

Aktualności

07.09.2016 20:51 - Mariusz Danielak

Reedycje albumów Yoko Ono

Reedycje albumów Yoko Ono

Niebawem na rynku pojawi się niezwykła kolekcja muzycznych dokonań Yoko Ono . Będzie to reedycja 11 albumów, które pierwotnie ukazały się w latach  1968-1985. Krążki będę dostępne na winylu i po raz pierwszy w formie elektronicznej, w nowej zremasterowanej wersji. Płyty ukażą się dzięki współpracy między wytwórniami Secretly Canadian i Chimera Music. Za dystrybucję w Polsce odpowiedzialna jest firma [PIAS]. Oto zwiastun całego projektu: www.youtube.com/watch?v=kk9VUUo10Ug&feature=youtu.be 11 listopada, jako pierwsze, pojawią się następujące tytuły: „Unfinished Music No. 1: Two Virgins” (1968), „Unfinished Music No. 2: Life With The Lions” (1969) oraz Yoko Ono/Plastic Ono Band (1970).

„Unfinished Music No. 1: Two Virgins” powstał we współpracy z Johnem Lennonem. Legendarny Beatles i Yoko byli jedną z najsłynniejszych par wszechczasów. Ich wspólny projekt jest muzycznym dokumentem opisującym stan zakochania, pierwszej fazy ich związku. Utwory na płytę zostały zarejestrowane w ciągu jednego weekendu wiosną 1968 r., w Kenwood –  w domu Lennona. Winylowa reedycja albumu dodatkowo zawierać będzie kompozycję „Remember Love”, która nie pojawiła się na pierwotnej wersji krążka.

Tematem przewodnim „Unfinished Music No. 2: Life With The Lions”  jest również miłość ukazana jako wartość, którą nie do końca da się zgłębić i która sama w sobie jest ponadczasowa. Album powstał w kolaboracji z Johnem Lennonem. Strona B  została zarejestrowana w niecodziennych warunkach, na sali chorych Szpitala Queen Charlotte w Londynie. Yoko Ono była hospitalizowana w związku z komplikacjami ciążowymi. W wyniku powikłań poroniła. Zdjęcie okładkowe albumu zostało wykonane w szpitalu. Reedycja dodatkowo zawierać będzie utwory „Song For John”  oraz „Mulberry”, których nie znajdziemy na pierwotnej wersji albumu.

Krążek Yoko Ono/Plastic Ono Band, wydany w 1970 r.,  wyprzedził swoje czasy i po dziś dzień jest inspiracją dla wielu muzyków na całym świecie. W tym awangardowym projekcie, oprócz Yoko Ono, wzięły udział takie gwiazdy jak Ringo Starr, Klaus Voormann, legenda jazzu Ornette Coleman oraz John Lennon. Reedycja dodatkowo zawierać będzie utwory: "Open Your Box," "Something More Abstract," "Why (Extended Version),"  oraz "The South Wind", które nie pojawiły się na pierwotnej wersji albumu.

 

kolejne informacje:

Słuchaj nas na Spotify
ArtRock.pl RSS ArtRock.pl na Facebook.com
© Copyright 1997 - 2025 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.