ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 23.06 - Gdańsk
- 29.06 - Toruń
- 30.06 - Toruń
- 11.07 - Bolków
- 12.07 - Bolków
- 13.07 - Bolków
- 14.07 - Bolków
- 12.07 - Żerków
- 13.07 - Katowice
- 14.07 - Katowice
- 17.07 - Warszawa
- 21.07 - Warszawa
- 26.07 - Łódź
- 27.07 - Łódź
- 28.07 - Łódź
- 27.07 - Ostrów Wielkopolski
- 28.07 - Ostrów Wielkopolski
- 11.08 - Kraków
- 23.08 - Inowrocław
- 24.08 - Inowrocław
- 12.09 - Zabrze
- 13.09 - Poznań
- 14.09 - Warszawa
- 15.09 - Lublin
- 14.09 - Kraków
- 15.09 - Warszawa
 

Aktualności

24.05.2024 19:12 - Mariusz Danielak

Plini w Krakowie - znamy supporty

Plini w Krakowie - znamy supporty

11 sierpnia w Hype Parku przed headlinerem wystąpią Night Verses i Yomi Ship.  Night Verses rozciągają granice prog metalu, sięgając po post-hardcore, math rocka czy nawet alt-metal. Ich najnowszy album, „Every Sound Has a Color in the Valley of the Night”, miał premierę 15 marca tego roku. Postrockowe Yomi Ship wyda swój drugi krążek, „Feast Eternal”, 15 czerwca. Bilety na to wydarzenie są już dostępne na: Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie) oraz w sieci eBilet.

PLINI (Australia) progressive metal, jazz fussion, progressive rock:

„Perfekcja jest niedorzeczna” – mówił w jednym z wywiadów Plini i chyba miał rację, bo tylko on sam wie, ile czasu i pracy musiał włożyć w pełne opanowanie swojego stylu. Zarówno od strony technicznej, jak i, nazwijmy to, emocjonalnej. Wysiłek się opłacił, ponieważ australijski artysta to dziś jedna z gorętszych postaci na rynku gitarowej wirtuozerii – w dużej mierze dlatego, że nie zaprzedał duszy na rzecz wyciskania najbardziej wymyślnych solówek od góry do dołu. Muzyk niejednokrotnie podkreślał niebagatelną rolę melodii w swojej twórczości i widać, że nie była to czcza gadanina. W złożonych i wielowątkowych utworach Pliniego techniczne zagrywki idealnie współgrają z jazzowym wyczuciem zagrywek na ledwie kilka dźwięków. Do tego artysta z Antypodów nie odcina kuponów od czasów, których nie pamięta, nie idzie w oldschool. Jego podejście to prog metalowo-rockowo-jazzowej materii jest oparte na maksymalnym „tu i teraz”. Pewnie dlatego w gitarowym światku kochają go właściwie wszyscy.

NIGHT VERSES (USA) progressive metal, post-hardcore, math rock:

Night Verses, podobnie jak Plini, również stawiają na maksimum współczesności i również wychodzą na tym świetnie. Punktem wyjścia w twórczości Amerykanów jest oczywiście prog metal, ale zamiast zamykać się w tej klatce, artyści traktują go jak poligon do testowania różnych rzeczy, często wziętych z niekoniecznie oczywistej płaszczyzny gatunkowej. Piosenkową materię wypełniają licznymi aluzjami do alt-metalu. Nietypowe sygnatury czasowe i wieczne rozedrganie muzyki gwarantują liczne odjazdy w math rock. Z kolei całą emocjonalną podbudowę sponsorują liczne loty w przestrzeń post-hardcore’u, przez co Night Verses wydaje się bytem kompletnym.

YOMI SHIP (Australia) post-rock, prog rock, art rock:

Niby korzystają z rozwiązań stylistycznych kojarzonych z rockiem progresywnym, ale nie są typową kapelą progresywną. Yomi Ship skupiają się bardziej na tworzeniu osobliwego autorskiego świata, a nie graniu zgodnie z regułami. Budują postrockowe krajobrazy, mają progresywną czutkę na wysmakowane aranżacje utworów, ale zaglądają też na orbitę shoegaze’ową czy nawet postpunkową i mathrockową. Ten amalgamat aspiracji i inspiracji cały czas utrzymuje uwagę słuchacza, przekonacie się o tym na żywo.

11 sierpnia (niedziela) 2024
Kraków, Hype Park, ul. Kamienna 12
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.