ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 23.06 - Gdańsk
- 29.06 - Toruń
- 30.06 - Toruń
- 11.07 - Bolków
- 12.07 - Bolków
- 13.07 - Bolków
- 14.07 - Bolków
- 12.07 - Żerków
- 13.07 - Katowice
- 14.07 - Katowice
- 17.07 - Warszawa
- 21.07 - Warszawa
- 26.07 - Łódź
- 27.07 - Łódź
- 28.07 - Łódź
- 27.07 - Ostrów Wielkopolski
- 28.07 - Ostrów Wielkopolski
- 11.08 - Kraków
- 23.08 - Inowrocław
- 24.08 - Inowrocław
- 12.09 - Zabrze
- 13.09 - Poznań
- 14.09 - Warszawa
- 15.09 - Lublin
- 14.09 - Kraków
- 15.09 - Warszawa
 

Aktualności

15.05.2024 16:19 - Mariusz Danielak

Dwa koncerty Here On Earth w czerwcu

Dwa koncerty Here On Earth w czerwcu

Grupa Here On Earth zapowiedziała dwa koncerty. 21 czerwca muzycy zagrają w Komin Music Cafe w Sosnowcu, zaś 22 czerwca w Warszawie (Potok, Drugi Dom Ludzi Rocka). W Sosnowcu muzykom będą towarzyszyć formacje The POKS i Body Package natomiast w Warszawie grupy Hipgnosis i Havenward. Poniżej podajemy linki do wydarzeń na FB i biletów oraz przybliżamy formacje.

21.06.2024 - Sosnowiec, Komin Music Cafe (+ The POKS, Body Package)
22.06.2024 - Warszawa, Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka (+ Hipgnosis, Havenward)

Katowicki zespół Here on Earth powstał w pierwszej połowie 2014 roku. Grupa ma na swoim koncie trzy albumy oraz singiel K.A.T.E., który w 2024 roku doczekał się fizycznego wydawnictwa. Muzyka Here on Earth gości na wielu listach przebojów oraz audycjach radiowych, w tym na TurboTop Antyradia oraz Rockserwis.fm. Bardzo dobre recenzje muzyki Here on Earth gościły w wielu polskich oraz zagranicznych wydawnictwach i portalach, m.in. Teraz Rock, Top Guitar, Eclipssed czy Fireworks. Zespół ma na swoim koncie występy m.in. na Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu, Warsaw Prog Days w Warszawie, Prog the Night w Łodzi, czy Progolucja Październikowa we Wrocławiu czy tegoroczny występ na Spring Prog Festival w Sosnowcu. Występowali na scenie z takimi muzykami jak Collin Bass, Maciej Meller oraz zespołami Coogans Bluff, Millenium, Anvision czy Cochise.Body Package to trip-hopowo/post-rockowy zespół pochodzący z Opola, założony w 2015 roku. Rok później ukazała się ich pierwsza EP "Just Don’t Disappear In Silence", która zapoczątkowała trasę koncertową w wielu polskich miastach, a także zagraniczne występy w Austrii, Czechach oraz na Słowacji. Na przestrzeni lat zespół wystąpił m.in. na czeskich festiwalach (Ještědská Odysea, Povaleč), Skowyt Fest w Gdańsku, Progolucji Październikowej oraz na festiwalu Nokta u boku takich artystów jak Tides from Nebula czy Władysław Komendarek. Po kilku latach ciężkiej pracy, nakładem Radia Opole, muzycy wydali swój pierwszy długogrający album zatytułowany The Wanted Light, który miał swoją premierę 27 listopada 2021 roku.

The POKS to polski zespół muzyczny, założony w 2015 roku w Krakowie. Grupa tworzy rock alternatywny inspirowany brytyjską sceną indie, folk oraz islandzkim post-rockiem. W 2021 oraz 2022 roku zespół wystąpił na Dużej Scenie Festiwalu w Jarocinie. The POKS to zespół, który nie boi się eksperymentować z różnymi gatunkami. Podstawą ich wyrazu jest autentyczność przekazywanych emocji podczas koncertów. W maju 2023 roku zespół wydał swój debiutancki album „Ja człowiek”.

Hipgnosis - choć przymiarki trwały już rok wcześniej, zespół powstał ostatecznie w Krakowie w 2005 roku. Muzycy współpracowali z wieloma innymi zespołami, ale HIPGNOSIS jest dla nich „punktem zero" i ponownymi narodzinami. W czasie koncertów na próżno oczekiwać zbyt wielu zapowiedzi ze sceny i prób werbalnego kontaktu z odbiorcami - jak twierdzą muzycy, nie chcą ani publiczności, ani siebie rozpraszać. „SKY IS THE LIMIT", debiut fonograficzny HIPGNOSIS, powstał między marcem a wrześniem 2005 roku. Aby zachować pełną artystyczną i finansową kontrolę muzycy zrezygnowali wtedy z propozycji podpisania kontraktu z Universal Music Poland. 1 października 2007 roku ukazał się album „STILL UMMADELLING", zarejestrowany podczas koncertu w Radio Kraków. Zawierał on także premierową (studyjną) piosenkę „Wherever The Angels Fall”. Znany z debiutu materiał został przedstawiony w bardziej rockowych, odmiennych wersjach. W 2011 roku ukazał się album „RELUSION”, spójna wypowiedż na temat (wszelkich) religii i duchowej strony życia człowieka, zainspirowany książką Richarda Dawkinsa "Bóg Urojony". 15 listopada 2021 roku ukazał się najnowszy materiał pod tytułem „VALLEY OF THE KINGS”, który na dwóch CD zawiera 96 minut muzyki. To kolejna spójna opowieść, tym razem o życiu człowieka od narodzin do … no właśnie, dokąd? Do śmierci, czy jednak dłużej…? A może zależy to tylko od tego, w co wierzymy? W 2023 roku, w sierpniowym numerze polskiego miesięcznika „Teraz Rock”, płyta „VALLEY OF THE KINGS” została uznana jako jedna z 50 najważniejszych w historii polskiej muzyki progresywnej.Havenward - warszawska formacja działająca od kilku lat, ale od roku w nowym, odświeżonym składzie. Każdy ich występ to podróż przez bogactwo muzyki progresywnej. Twórczość zespołu stanowią złożone kompozycje pełne emocjonalnych partii, technicznych solówek i połamanych riffów inspirowanych takimi zespołami jak: Dream Theater, Haken, Symphony X, The Neal Morse Band czy Circus Maximus. Zespół ma na koncie pięć singli, w tym najbardziej znany, czyli „Turbulences” i pracuje aktualnie nad nowym materiałem, który będzie można usłyszeć na żywo.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.