ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 23.06 - Gdańsk
- 29.06 - Toruń
- 30.06 - Toruń
- 11.07 - Bolków
- 12.07 - Bolków
- 13.07 - Bolków
- 14.07 - Bolków
- 12.07 - Żerków
- 13.07 - Katowice
- 14.07 - Katowice
- 17.07 - Warszawa
- 21.07 - Warszawa
- 26.07 - Łódź
- 27.07 - Łódź
- 28.07 - Łódź
- 27.07 - Ostrów Wielkopolski
- 28.07 - Ostrów Wielkopolski
- 11.08 - Kraków
- 23.08 - Inowrocław
- 24.08 - Inowrocław
- 12.09 - Zabrze
- 13.09 - Poznań
- 14.09 - Warszawa
- 15.09 - Lublin
- 14.09 - Kraków
- 15.09 - Warszawa
 

Aktualności

26.04.2024 12:44 - Tomasz Kamiński

Premiera boxu "i/o" Petera Gabriela i albumu koncertowego "Back to front"

Premiera boxu

Kwietniowa Różowa Pełnia Księżyca przyniosła garść informacji od wydawnictwa 'Real World'.

#1: Pierwszą jest premiera boxu "i/o". Brytyjski muzyk nie zamierzał iść na emeryturę. Po długiej trasie koncertowej w 2023r, w trakcie której artysta zaprezentował materiał z nadchodzącego albumu,  w grudniu tego samego roku na świat przyszło oficjanle wydawnictwo "i/o, oferujące bogactwo dźwięków i głębokich przemyśleń. Zapowiadane najnowsze wydanie to ekskluzywny zestaw pudełkowy i zarazem prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i fanów artysty. Otwierając pudełko, znajdziemy w nim mnóstwo wyjątkowych elementów, które zapewniają kompleksowe doświadczenie muzyczne.

Zestaw zawiera album "i/o" w różnych formatach: miksy stereo Bright-Side i Dark-Side dostępne są na czterech płytach winylowych, a także na dwóch płytach CD. Blu-ray oferuje natomiast miks In-Side w Dolby Atmos, a także wysokiej jakości wersje miksów stereo Bright-Side i Dark-Side w 24/96. W komplecie znajduje się również oprawiona książka z dodatkowymi informacjami oraz plakat.

Album "i/o" to kolekcja 12 utworów, które łączą wdzięk, powagę i piękno. Gabriel podejmuje w nich tematy takie jak życie, wszechświat, przemijanie, śmiertelność, a także kwestie społeczne, takie jak inwigilacja czy niesprawiedliwość. Mimo tego album zachowuje lekkość, a ostateczny ton jest pełen nadziei i optymizmu, co szczególnie podkreśla piosenka kończąca album, "Live and Let Live".

Gabriel nagrał "i/o" głównie w Real World Studios, angażując do współpracy zaufanych muzyków, takich jak gitarzysta David Rhodes, basista Tony Levin czy perkusista Manu Katché. Wieloletni współpracownik Brian Eno również przyczynił się do stworzenia wyjątkowego brzmienia albumu, a udział chóru Soweto Gospel Choir i szwedzkiego chóru męskiego Oprhei Drängar dodaje niezwykłego charakteru wybranym utworom.

W celu stworzenia oryginalnej oprawy graficznej, Gabriel zaprosił 12 światowej sławy artystów, którzy stworzyli unikatowe dzieła towarzyszące każdemu z utworów na albumie. Wśród nich znaleźli się m.in. Ai Weiwei, Olafur Eliasson, Nick Cave i Cornelia Parker.

Okładka albumu, autorstwa fotografa Nadava Kandera, nawiązuje do wcześniejszych albumów Gabriela, oferując znajomy, lecz intrygująco nowy obraz. "i/o" to album stworzony dla współczesności, przypominający, że żyjemy w czasach wyzwań, ale również pełnych możliwości i nadziei.

#2: Kolejną informacją jest zapowiedź wydania archiwalnego koncertu. Już 10 maja 2024 roku zadebiutuje wydawnictwo koncertowe "Back to Front – Live in London", które zawiera pełne wykonanie albumu "So" Petera Gabriela na żywo, od początku do końca. Ten niezwykły koncert, nakręcony w londyńskim O2 w październiku 2013 roku przez dwie noce, został zrealizowany z użyciem technologii Ultra High Definition 4K. To wizualna uczta, która pozwala widzom doświadczyć celebracji 25. rocznicy wydania przełomowego albumu "So".

Aby uczcić to wydarzenie, Peter Gabriel ponownie zgromadził oryginalny zespół koncertujący z lat 1986/87: gitarzysta David Rhodes, basista Tony Levin, perkusista Manu Katché i klawiszowiec David Sancious, a także wokalistki Jennie Abrahamson i Linnea Olsson. W ramach koncertu, który w całości prezentuje multiplatynowy album "So", widzowie mają okazję usłyszeć zarówno klasyczne hity, jak i niedokończone, wcześniej niepublikowane utwory, które harmonijnie wpisują się w występ.

"Back to Front – Live in London" oferuje również unikalny materiał dodatkowy. „The Visual Approach” to fascynujący segment, który pozwala zobaczyć proces tworzenia występu na żywo od kulis. Chociaż koncert skupia się na albumie "So", występ obejmuje znacznie więcej, ukazując różnorodność twórczości Petera Gabriela.

Dzięki  zastosowaniu innowacyjnego oświetlenia i prezentacji scenicznej, "Back to Front – Live in London" stanowi nie tylko koncertową przyjemność dla uszu, ale także bogate doświadczenie wizualne, które przenosi widza w serce występu.

Peter Gabriel Back to Front – Live in London:

1) Daddy Long Legs   
2) Come Talk to Me   
3) Shock the Monkey   
4) Family Snapshot   
5) Digging in the Dirt   
6) Secret World   
7) The Family and The Fishing Net   
8) No Self Control   
9) Solsbury Hill   
10) Show Yourself   
11) Red Rain   
12) Sledgehammer   
13) Don’t Give Up   
14) That Voice Again   
15) Mercy Street   
16) Big Time   
17) We Do What We’re Told (Milgram’s 37)   
18) This is the Picture (Excellent Birds)   
19) In Your Eyes   
20) The Tower That Ate People   
21) Biko
 
Bonus (w wersji HD) Peter Gabriel & Rob Sinclair: Back to Front – The Visual Approach

Źródło: petergabriel.com

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.