ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 20.05 - Ostrava
- 21.05 - Warszawa
- 22.05 - Kraków
- 25.05 - Łódź
- 25.05 - Zabrze
- 26.05 - Zabrze
- 08.06 - Żórawina
- 21.06 - Sosnowiec
- 22.06 - Warszawa
- 29.06 - Toruń
- 30.06 - Toruń
- 11.07 - Bolków
- 12.07 - Bolków
- 13.07 - Bolków
- 14.07 - Bolków
- 12.07 - Żerków
- 13.07 - Katowice
- 14.07 - Katowice
- 17.07 - Warszawa
- 21.07 - Warszawa
- 26.07 - Łódź
- 27.07 - Łódź
- 28.07 - Łódź
- 27.07 - Ostrów Wielkopolski
- 28.07 - Ostrów Wielkopolski
- 11.08 - Kraków
 

Aktualności

11.04.2024 17:46 - Mariusz Danielak

Evergrey zapowiada czternasty album!

Evergrey zapowiada czternasty album!

Po ponad 30 latach istnienia Evergrey - mistrzowie progresywnego metalu z Göteborga - zapowiadają nową płytę. Pięcioosobowy skład prowadzony przez założyciela, wokalistę i gitarzystę Toma S. Englunda, wyda swój czternasty album studyjny, Theories Of Emptiness, 7 czerwca 2024 roku nakładem Napalm Records. Bez wątpienia nowy album to jedna z najbardziej dynamicznych płyt, jakie zespół nagrał w swojej karierze. Theories Of Emptiness został wyprodukowany przez Toma S. Englunda i Jonasa Ekdahla, a zmiksowany przez Adama „Nolly'ego” Getgooda (ex-Periphery). Produkcji albumu dopełnił swoim masteringiem Thomas „Plec” Johansson (Soilwork, The Night Flight Orchestra, Onslaught, Eleine).

Od czasu wydania swojego pierwszego albumu, The Dark Discovery w 1998 roku, Evergrey podarowało swoim wielbicielom 13 płyt studyjnych przedstawiających mroczne, emocjonalne obrazy wsparte elementami progresywnego i ciężkiego oraz melodyjnego metalu. Theories of Emptiness podąża za docenionym przez krytyków poprzednikiem, A Heartless Portrait (The Orphean Testament) z 2022 roku, który wszedł na światowe listy przebojów (3. miejsce w Szwecji (metal), 5. miejsce w Top New Artist Albums w Stanach Zjednoczonych, 7. miejsce w Finlandii i 12. w Niemczech).

„Dla nas postęp jest najważniejszy” – stwierdza Tom S. Englund, charakteryzując nową płytę. „Dążymy do tego, aby nasza muzyka pozostała innowacyjna i unikała stagnacji. Z każdym albumem staramy się wprowadzić coś nowego – niepowtarzalny smak, inną tonację lub akord, świeże głosy w naszych tekstach lub innowacyjne techniki produkcji. Utwory zostały stworzone tak, aby się wzajemnie równoważyć: od agresywnych tonów „Misfortune” kontrastujących z beztroskim otwarciem „To Become Some Else”, po balladę „Ghost of My Hero” prowadzącą do wściekłych riffów „We Are The North". Otwierający album „Falling From The Sun” (kontynuacja utworu „Ominous” z A Heartless Portrait (The Orphean Testament) i „Say” przeplatają się z hipnotyzującymi klawiszami i nieprzewidywalnymi partiami instrumentalnymi, co można usłyszeć także w „The Night Within”. W „Cold Dreams” charakterystycznemu głosowi Englunda towarzyszy Jonas Renkse ze szwedzkiej Katatonii. Ponadto córka Englunda, Salina, pojawia się tam w chórkach, które podkreślają dynamikę utworu. Ostatnie kompozycje pokazują o co chodzi w pustce, najpierw we wciągającym „Our Way Through Silence ”, a następnie w „A Theory Of Emptiness”, który przy delikatnym fortepianie pobudza słuchacza do głębokich uczuć. Poruszając się po krainach ciemności i światła Theories of Emptiness zabiera słuchaczy w starannie wyważoną przejażdżkę kolejką górską – prezentując stale ewoluujące brzmienie Evergrey.

Poniżej prezentujemy listę utworów oraz promujący album pierwszy singiel Falling From The Sun. Album można zamawiać w tym miejscu. Do recenzji albumów Evergrey w naszym serwisie można powrócić TUTAJ.

1. Falling From The Sun
2. Misfortune
3. To Become Someone Else
4. Say
5. Ghost Of My Hero
6. We Are The North
7. The Night Within
8. Cold Dreams
9. Our Way Through Silence
10. A Theory Of Emptiness

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.