ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 02.03 - Szczecin
- 03.03 - Toruń
- 09.03 - Warszawa
- 16.03 - Wrocław
- 17.03 - Kraków
- 14.04 - Radzionków
- 07.03 - Wschowa
- 08.03 - Zielona Góra
- 09.03 - Szczecin
- 10.03 - Gorzów
- 15.03 - Bydgoszcz
- 16.03 - Olsztyn
- 17.03 - Gdańsk
- 22.03 - Łódź
- 23.03 - Poznań
- 28.03 - Warszawa
- 08.03 - Kraków
- 08.03 - Gdynia
- 09.03 - Warszawa
- 10.03 - Przeciszów
- 11.03 - Poznań
- 09.03 - Kraków
- 10.03 - Lublin
- 11.03 - Wrocław
- 12.04 - Kraków
- 15.03 - Opole
- 12.04 - Olsztyn
- 13.04 - Bydgoszcz
- 15.03 - Lublin
- 16.03 - Zabrze
- 15.03 - Warszawa
- 17.03 - Kraków
- 20.03 - Warszawa
- 25.03 - Warszawa
- 06.04 - Łódź
- 11.04 - KRAKÓW
- 12.04 - ŁÓDŹ
- 13.04 - Warszawa
- 14.04 - Białystok
- 14.04 - Warszawa
 

Aktualności

30.11.2023 21:27 - Mariusz Danielak

Koncertowy weekend z Animate - jutro Bielsko-Biała, w sobotę Katowice

Koncertowy weekend z Animate - jutro Bielsko-Biała, w sobotę Katowice

Już 2 grudnia w Teatrze Old Timers Garage w Katowicach przy ul gen. Jankego 132  szykuje się jedyny i wyjątkowy koncert, na który serdecznie zapraszamy wszystkich fanów dobrego grania. Wystąpią dwa zespołu o ugruntowanej pozycji w świecie dzięków spod znaku progresywnego rocka i metalu: wrocławski  Less i Lessie oraz będziński Animate. Koncert zacznie się o 19:00 a my już dzisiaj zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie do Old Timers Garage. Bilety w cenie 50 złotych można zakupić w sklepie KORALIK, w bramie, przy wejściu do teatru.

A dla tych którzy chcieliby jeszcze raz w tym roku zobaczyć i usłyszeć Animate będzie szansa zrobić to dzień wcześniej, bowiem 1 grudnia zespół pojawi się w Bielskim Rude Boy na zimowym  zderzeniu  gatunków od rock&rolla, hard rocka przez metal progresywny i metalcorre. Zagrają Animate, Sliver, UltraMuffina oraz Kąkol. Bilety na tę imprezę do kupienia w klubie w cenie jedynych 25 PLN.

Less Is Lessie to muzyka dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć. Nieodzownie towarzyszy jej materiał wideo, który pogłębia wrażenie dynamiki i podróży. Koncerty prowadzą przez miejsca znane Wrocławianom i te, o których być może niektórzy nie mieli pojęcia. Są próbą zilustrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia - w utworach  wykorzystywane są nagrania stereo z wrocławskich spacerów. Zespół rozpoczął działalność w marcu 2015 roku na koncercie we wrocławskim studiu Uniq Sound. Płyta z materiałem live z tego koncertu ukazała się w sierpniu 2016. Na początku 2018 roku muzycy wydali swój pierwszy w pełni studyjny singiel

“Blackout”, którego utwór tytułowy miał swoją radiową premierę w lipcu 2018 na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji Piotra Kaczkowskiego “Mini Max”. W marcu 2021 ukazał się pierwszy studyjny album Less Is Lessie zatytułowany “The Escape Plan”. Pomysł na tą płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny - jest nim spacer dźwiękowy po wrocławskim Nadodrzu - dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu interesujących inicjatyw społecznych. Na pierwszy rzut oka (i ucha) powierzchowność Nadodrza wydaje się być ponura i przytłaczająca. Dlatego obok ambientów pojawia się warstwa muzyczna, która otwiera pewną drogę ucieczki od niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku. Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie pochodzą z nagrań terenowych prowadzonych przez nas na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem autorską muzyką z prog- rockowym pazurem. Na płycie pojawiają się również goście: Michał Wojtas (Amarok), Marta Wojtas (Amarok), Ana Nguyen, Wojciech Kowal, Radosław Śniadowski. Nagranie i miks: Magda Srzednicka (Serakos), Robert Srzednicki (Serakos), Emil Madaliński (Armata), Piotr Rudnicki. Mastering: Magda Piotrowska (Hear Candy). Produkcja i dystrybucja: Oskar, Independent Music Market.

Animate - zespół pochodzi  z Będzina i w jego skąd wchodzi czterech ludzi, dla których muzyka to odskocznia od dnia codziennego: Przemek Skrzypiec (bas, sample, elektronika), Marcin Trela (gitara) Marcin Lipski (bębny) oraz Janusz Rymar (wokal).  ANIMATE  zawsze szedł  własnymi drogami i nie zważał na trendy i muzyczną modę, nigdy też nie był  zachłanny na podboje muzycznego rynku za wszelką cenę dlatego muzyka jest organiczna, płynie z wnętrza muzycznych inspiracji całej czwórki a zespół z tą samą przyjemnością gra ją już kilkanaście lat.

Muzyka ANIMATE to połączenie współczesnego melodyjnego mocnego rocka z wieloma dodatkami, pomysłami i aranżacjami charakterystycznymi dla muzyki progresywnej. W muzyce znajdziecie  wiele eksperymentów brzmieniowych, melodii oraz sporo klimatycznych zwrotów akcji oscylujących wokół mocnego rocka i progmetalu. Mocne gitarowe brzmienia są wspomagane brzmieniami syntezatorowymi z naciskiem na sekcyjne granie. W 2021r zespół wydął długo grającą płytę  „Infinite Imaginations” która zdobyła szerokie uznanie i znakomite recenzje w kraju i za granicą i w wersjach fizycznych dotarła  na niemal wszystkie kontynenty. Zespół na żywo zawsze daje z siebie wszystko a do tego urozmaica występy dedykowanymi wizualizacjami tak by odbiorca czuł muzykę każdym zmysłem.:

ANIMATE – Infinite Imaginations Kapitalne, czadowe riffy, wyborne solówki, mnóstwo zapadających w pamięć melodii i niepowtarzalny klimat w w który wprowadza świetna okładka . Progmetal na światowym poziomie….  ( Redaktor Naczelny Teraz Rock o płycie nr. 10/2021)    

Więcej o zespole:

www.animate.pl

www.facebook/com/animatemusic

www.bandcamp.com/animatemusic

ANIMATE  LIVE:

www.youtube.com/watch?v=I3Ch-ElYnBk

ALBUM: https://spoti.fi/3fsIxyl

Lyrics video: www.youtube.com/watch?v=kdgrAsZAP6c

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.