ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

02.10.2023 16:16 - Mariusz Danielak

Moonrise zagra w Przeciszowie

Moonrise zagra w Przeciszowie

9 grudnia tego roku w Domu Kultury w Przeciszowie zagra formacja Moonrise. Koncert rozpocznie się o godzinie 19 a bilety na to wydarzenie w cenie 50 złotych dostępne są u organizatora (Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie, 32-641 Przeciszów, ul. Długa 6 - rezerwacja* – tel. 33 8413-270 wew.21 lub e-mail: biblioteka@gbprzeciszow.pl) oraz na stronie www.rockserwis.pl.

Muzyka Moonrise, czyli projektu multiinstrumentalisty i kompozytora Kamila Konieczniaka, oscyluje wokół nostalgii a’la Porcupine Tree, połączonej z melodią i harmonią, znaną choćby z muzyki Camel i Marillion. Sam lider zresztą, przyznaje się do fascynacji tymi zespołami. Muzyka zespołu została dostrzeżona również poza granicami naszego kraju, szczególnie w Holandii, Danii, czy w Niemczech, gdzie grupa cieszy się ogromną popularnością i właśnie tam najczęściej można posłuchać jej muzyki na żywo. Dla Przeciszowa występ zespołu Moonrise jest wielkim wyróżnieniem!!!

Początki Moonrise sięgają 2008 r., kiedy to Kamil z pomocą przyjaciół nagrał płytę „The Lights of a Distant Bay”, która zaoferowała muzykę z pogranicza klimatycznego neo-progresywnego rocka, pełną melodyjnych partii gitary i syntezatorów, uzupełnionych niesamowitą linią wokalną. Kolejne dwie płyty, które pojawiły się w 2009 i 2012 r. stanowiły rozwinięcie i uzupełnienie brzmień z pierwszej produkcji. Najnowsza płyta „Travel Within” sięgnęła geniuszu! Te elektro-atmosferyczne zapachy wynurzające się z nowoczesnego nurtu neo-prog, w których czuć nutę klasycznego rocka, przyprawione zwiewną kompozycją i wzmocnione krystalicznym wokalem Marcina Staszka, przypominającym wielkich wokalistów lat osiemdziesiątych, zadowolą najbardziej wyrafinowanego smakosza muzyki rocka progresywnego. Lekkie dźwięki syntezatora, elektryzujące gitary i niesamowity wokal, pozwalają muzyce zachować płynność i lekkość. Ten atmosferyczny rock, zachowując ducha lat 80. i 90., zabiera słuchaczy w podróż jednocześnie oddychającą nowoczesnością i tchnącą zapachem tego, co klasyczne. Zabiera w podróż do Przeciszowa…

Do recenzji płyt Moonrise w naszym serwisie można powrócić TUTAJ.

Więcej informacji i bilety w TYM MIEJSCU.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.