ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

02.10.2023 16:05 - Mariusz Danielak

Alhena i Atan w Bydgoszczy

Alhena i Atan w Bydgoszczy
Zapraszamy na koncert zespołów ALHENA i ATAN w ramach "Rock Now. Rock the Night" w bydgoskim klubie Eljazz. Wydarzenie odbędzie się 21 października w bydgoskim klubie Eljazz.
 
Założona w 2010 roku przez grupę utalentowanych i doświadczonych instrumentalistów, bydgoska ALHENA powstała z pasji i potrzeby tworzenia. Muzyka zespołu to swoista mieszanka rockowo-metalowego grania, łączącego w sobie elementy rocka i metalu progresywnego z wpływami klimatycznego art rocka i akcentem metalu symfonicznego. Progresywny pierwiastek w twórczości zespołu widoczny jest zwłaszcza w wielowątkowych i bogato zaaranżowanych kompozycjach oraz kunsztownych i melodyjnych gitarowych solówkach, doskonale prezentujących się na tle głębokich i wirtuozerskich partii klawiszowych. Wrażenie niesamowitości potęguje dodatkowo sekcja rytmiczna, a dopełnieniem całości jest silny żeński wokal Dominiki Kapuśniak, której wokalne harmonie dodają muzyce ALHENY pewnej majestatyczności. Ich mocną i wyjątkową muzykę najlepiej oddają koncerty na żywo.
 
ATAN to zespół rockowo-metalowy z Londynu, założony w 2020 roku przez Andrzeja Czaplewskiego - gitarzystę i kompozytora oraz Claudię Moscoso - wokalistkę i autorkę tekstów. Do współpracy z ATAN został zaproszony Jerry Sadowski (perkusja), z którym Andrzej dzielił już wspólnie scenę grając w latach 2011-2014 w pochodzącym z Cape Town (RPA) zespole The Spindle Sect. Szeregi ATAN zasilił również basista Marcin Palider. W kompozycjach zespołu odnajdziemy wpływy różnych stylów muzycznych - od soulowej Sade przez prog, na tech metalowym Meshuggah skończywszy. Całość zblendowana w niepowtarzalny styl ATAN. ATAN to intrygujące harmonie wokalne, ciężkie riffy 7 i 8-strunowych gitar, solidny groove sekcji rytmicznej, wsparty ciekawymi, nieparzystymi podziałami rytmicznymi.
 
 
Wejście: 19:00
Start: 20:00
Bilety: 40 zł do nabycia na bramce przed wejściem
 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.