ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

28.09.2023 18:12 - Mariusz Danielak

Europe prezentuje nowy utwór

Europe prezentuje nowy utwór

Szwedzi z Europe udostępnili właśnie pierwszy raz od wydanego w 2017 roku albumu „Walk The Earth” premierowy materiał.  Singla „Hold Your Head Up” można posłuchać poniżej.

Teledysk, który powstał do „Hold Your Head Up”, to wgląd w dokument, nad którym muzycy pracowali razem z reżyserem Craigiem Hooperem (Deep Purple / Saxon). Film zatytułowany po prostu „Europe - The Movie” opowie historię zespołu od powstania po dzień dzisiejszy, pokazując drogę do sukcesu w połowie lat 80- tych, przez ciężkie czasy i złamane serce, powrót w Millennium i obecne sukcesy, jakie osiągnęła formacja. Premiera jest zapowiedziana na początek  2024 roku.

„Hold Your Head Up” został nagrany w zeszłym miesiącu w Atlantis Studios w Sztokholmie z producentem Klasem Åhlundem (Ghost, Robyn). Jest to mocny, szybki rockowy utwór z elementami przypominającymi wczesne płyty Europe. Utwór został zmiksowany przez Stefana Glaumanna (Rammstein, Def Leppard), który pracował z zespołem także przy płycie „Secret Society”.

„Hold Your Head Up” to szybki, napędzany gitarą, rockowy utwór opowiadający o przetrwaniu w trudnych czasach i wpływie, jaki wywarł na mnie mój ojciec, abyśmy zawsze dawali z siebie wszystko i wytrwali w ciężkich momentach” – opowiada Joey Tempest. „Minęło sześć lat od naszej ostatniej płyty „Walk The Earth” którą nagraliśmy w Abbey Road Studios i teraz świetnie się bawiliśmy w studiu z producentem Klasem Åhlundem. Naprawdę stworzył głodny tworzenia, zaangażowany zespół, który jest gotowy na kontynuowanie niesamowitej podróży. Nie możemy się doczekać, aż zagramy tę piosenkę podczas trasy i zamieścimy ją na naszym następnym albumie. Jesteśmy bardzo dumni z tego kawałka”.

Fot. Fredrik Etoall

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.