ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

25.03.2023 17:05 - Mariusz Danielak

Warsaw Summer Jazz Days 2023

Warsaw Summer Jazz Days 2023

Warsaw Summer Jazz Days to jeden z najważniejszych festiwali w Polsce i w Europie. W 2023 roku wydarzenie odbędzie się w dniach 6 - 9 lipca. Bilety są już dostępne w sprzedaży!

Jest to ekspozycja największych gwiazd współczesnego jazzu, prezentacja najnowszych trendów i gatunków. Istotą festiwalu jest również kreowanie najwybitniejszych indywidualności. Artyści tacy jak John Zorn czy Steve Coleman, dzięki licznym występom na festiwalu i konsekwentnemu budowaniu ich wizerunku, stali się obecnie ważnymi artystami światowymi.

Głównym elementem festiwalu są koncerty gwiazd światowego jazzu, które są specjalnie dobierane w zależności od pozycji artystycznej oraz możliwości dostępu artystów w danym terminie. Dotychczas wystąpili najwięksi artyści muzyki improwizowanej, w tym: John Zorn, Ornette Coleman, Joe Zawinul, Marcus Miller, Pharoah Sanders, Al Jarreau, Herbie Hancock, Pat Metheny, Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Chick Corea, aby wymienić tylko tych przykładowo. Podczas dotychczasowych edycji, zrealizowano łączenie ponad 300 koncertów.

Integralną i stałą częścią festiwalu są występy polskich muzyków jazzowych, zarówno tych znanych jak i młodych, będących na początku kariery. W porozumieniu z Instytutem Muzyki i Tańca są reprezentowani laureaci programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny”.

Warsaw Summer Jazz Days 2023 - program:

6 lipca, 19:00 Klub STODOŁA
Marek Pospieszalski Oktet
Wojtek Mazolewski Quintet
Al Di Meola Acoustic Trio

7 lipca, 19:00 Klub STODOŁA
London Jazz Night
Ebi Soda
Doom Cannon Quartet
Chelsea Carmichael Quintet

8 lipca, 19:00 Klub STODOŁA
Immanuel Wilkins Quartet
New York United
Linda Oh Quartet

9 lipca, 19:00 Klub STODOŁA
Maciej Obara Quartet
Joel Ross „Parables”
Dave Holland Quartet

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.