ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

20.09.2022 16:39 - Mariusz Danielak

Conception: reedycje płyt z okresu Noise Records

Conception: reedycje płyt z okresu Noise Records

Albumy formacji Conception: The Last Sunset, Parallel Minds, In Your Multitude i Flow, które zespół nagrał dla wytwórni Noise Records, ukażą się na winylu (i to w kolorowych wersjach). Dostępne są także wersje na CD. Wszystkie poszerzone zostaną o niepublikowany do tej pory materiał: wersje demo i koncertowe nagrania utworów.

Conception to zespół, który był kamieniem milowym w rozwoju metalu progresywnego, a także mający swój wkład w power metal czy metal symfoniczny. To obowiązkowa pozycja dla fanów tych gatunków.

Połączenie wyjątkowych umiejętności technicznych muzyków z szeroką gamy ekspresji wokalnych, miksowanie różnorodności stylistycznych, tworzenie pięknych melodii, ciężkich riffów oraz mocnego uderzenia perkusji było receptą na sukces muzyków pochodzących z przemysłowego miasta Raufoss w Norwegii. Pomimo że początkowo mieli być zespołem thrash metalowym, już w trakcie nagrywania materiału na pierwszy album okazało się że pójdą w zupełnie inna stronę. Nieszablonowe granie było początkowo przeszkodą dla jego lidera Tore Østby'ego w poszukiwaniu wytwórni. Głęboka wiara w swoje umiejętności i wyjątkowość muzyki, którą nagrywają, skłoniła jego i wokalistę oraz współtwórcę większości muzyki Roya Khana oraz pozostałych muzyków do założenia własnej wytwórni i wydania pierwszego albumu własnym sumptem. Jednak po wysłaniu demo z nagraniami na drugą płytę do Noise Records i estyma świetnego wykonawcy koncertowego wystrzeliła Conception w stronę gwiazdy międzynarodowej.

Każdy z albumów to historia rozwoju i ewolucji muzyki Conception i ciekawy wgląd w jak spójny sposób utalentowani muzycy mogli połączyć ze sobą tak odległe gatunki jak metal, rock progresywny, pop, elementy symfoniczne, a nawet flamenco. Dziś BMG przypomina spuściznę tego ważnego dla muzyki zespołu i wyda pierwszy raz jego albumy na winylach. Nowe wydania będą miały odświeżony mastering a także dodatkowe utwory, które nigdy nie były publikowane oraz wykonania na żywo z czasów promocji tych albumów.

Reedycje albumów można nabyć w tym miejscu: https://conceptionband.lnk.to/ReissuesPR

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2023 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.