ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
- 08.06 - Żórawina
- 21.06 - Sosnowiec
- 22.06 - Warszawa
- 29.06 - Toruń
- 30.06 - Toruń
- 11.07 - Bolków
- 12.07 - Bolków
- 13.07 - Bolków
- 14.07 - Bolków
- 12.07 - Żerków
- 13.07 - Katowice
- 14.07 - Katowice
- 17.07 - Warszawa
- 21.07 - Warszawa
- 26.07 - Łódź
- 27.07 - Łódź
- 28.07 - Łódź
- 27.07 - Ostrów Wielkopolski
- 28.07 - Ostrów Wielkopolski
- 11.08 - Kraków
- 23.08 - Inowrocław
- 24.08 - Inowrocław
 

Aktualności

19.06.2022 18:56 - Mariusz Danielak

Zbliża się Festiwal Rocka Progresywnego w Gniewkowie i Toruniu

Zbliża się Festiwal Rocka Progresywnego w Gniewkowie i Toruniu

Zapraszamy gorąco na kolejną edycję Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego 2022 (Gniewkowo & Toruń). Dotychczas odbyło się jego piętnaście edycji, podczas których wystąpiło 78 wykonawców z różnych zakątków Polski i nie tylko, którzy łącznie zagrali 100 koncertów.

Podczas 16. edycji Festiwalu wystąpi dziewięciu wykonawców. Marka Festiwalu zobowiązuje nas do tego, by wszyscy wykonawcy nieśli za sobą wysoki poziom artystyczny, bowiem ranga imprezy w naszym kraju i nie tylko, jest już bardzo wysoka. W tym celu zaprosiliśmy bardzo dobre polskie zespoły. Dodatkowo w roli Gości Specjalnych Festiwalu wystąpią dwa zespoły z zagranicy.

Generalnie, przy doborze zespołów organizatorzy posługiwali się sprawdzonym kluczem z poprzednich edycji, polegającym na zapewnieniu publiczności jak największej rozpiętości stylistycznej.

Dzień pierwszy - 2 lipca 2022 r. – Boisko sportowe w Gniewkowie, ul. Toruńska 40

Distant Dream (Gdańsk)
Gallileous (Wodzisław Śląski)
Karfagen (Ukraina)
Leap Day (Holandia)

Dzień drugi - 3 lipca 2022 r. – Amfiteatr przy Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Starless (Toruń)
Origin Of Escape (Jastrzębie-Zdrój)
Pinn Dropp (Warszawa)
Hellhaven (Myślenice)
Light Entanglement Machine (Kraków)


Jeśli chodzi o przedsięwzięcia wspierające, to kilka z nich jest już bardzo dobrze znanych widzom. Jedno jest zupełnie nowe. Oto one:

- CEGIEŁKO - LOTERIA FANTOWA (ZBIÓRKA PUBLICZNA). Od lat jeden z głównych punktów Festiwalu. Uczestnicy imprezy mogą w zabawie wygrać wiele atrakcyjnych gadżetów, wydawnictw muzycznych, pamiątkowych koszulek t-shirt i innych nagród podarowanych przez darczyńców, przyjaciół i sponsorów. Loteria zawsze cieszyła się wielkim powodzeniem. Dla wielu uczestników imprezy, wzięcie w niej udziału to niemal punkt honorowy.

- WRĘCZENIE NAGRODY IM. ROBERTA "RORO" ROSZAKA (XI EDYCJA). Od kilkunastu już lat bardzo ważna tradycja festiwalu, polegająca na uhonorowaniu najciekawszego, polskiego wydawnictwa z gatunku rocka progresywnego, jakie zostało wydane w minionym roku. Zwycięzca plebiscytu zostaje wybrany w wewnętrznym głosowaniu Członków Stowarzyszenia PROGRES. Podczas imprezy zwycięski wykonawca otrzymuje na scenie pamiątkowe trofeum. W tym roku wyróżnienie otrzyma project muzyczny pn. Light Entanglement Machine – 2021.

WRĘCZENIE WYRÓŻNIEŃ W 1. PLEBISCYCIE IM. PIOTA “GRUDNIA” GRUDZIŃSKIEGO. Wspaniałego muzyka, który tak przedwcześnie nas opuścił kilka lat temu. Piotr cały czas jest w naszych sercach i chcemy właśnie w taki sposób kultywować pamięć o nim. Uważamy, że tego typu inicjatywy są najlepszymi pomnikami dla wielkich osobowości. To dlatego także Festiwal nosi imię Tomasza Beksińskiego, a corocznie przyznawane wyróżnienie za najlepsze polskie wydawnictwo muzyczne z gatunku rocka progresywnego nosi imię Roberta „Ro-Ro” Roszaka. Wyróżnienia w 1. Plebiscycie im. Piotra „Grudnia” Grudzińskiego zostały przyznane w otwartym głosowaniu fanów, w następujących kategoriach:

- Gitarzysta – Jan Mitoraj (Osada Vida, Pasimito, Brain Connect)
- Klawiszowiec – Krzysztof Walczyk (ProAge, ex Kruk)
- Basista – Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul, Mariusz Duda)
- Perkusista – Sławomir Ziemisławski (Hipgnosis)
- Wokalista – Mariusz Filosek (ProAge)
- Zespół – ProAge

- KIERMASZ PŁYTOWY. Rodzaj giełdy, w której udział zwykle biorą czołowi wydawcy płyt z Polski, z Europy, wykonawcy a także pasjonaci w postaci kolekcjonerów oraz poszukiwaczy muzycznych perełek, których co roku bardzo wiele pojawia się w ofercie wystawców. Giełda to bardzo ważny punkt imprezy, który niemal elektryzuje fanów tego typu muzyki, a dla ciekawskich, przypadkowych uczestników bywa bodźcem do poznania nowej muzyki!

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych „PROGRES”

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.