ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

19.01.2022 17:18 - Mariusz Danielak

Me And That Man już w najbliższą sobotę w Progresji

Me And That Man już w najbliższą sobotę w Progresji

Klub Progresja oraz Knock Out Productions zapraszają na styczniowy koncert Me And That Man! "New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2" – nie sposób czekać, by utwory z tego wydawnictwa zabrzmiały na żywo. Me And That Man ruszają w zimową trasę koncertową. Muzyczny projekt autorstwa Adama "Nergala" Darskiego zagra serię koncertów w Polsce, z udziałem jego współzałożyciela – Johna Portera. Podczas występów usłyszymy przekrój całej dyskografii Me And That Man, a także nowy, niepublikowany dotąd utwór "Fight", nagrany z udziałem Brytyjczyka. 

22.01.2022 (sobota) 
Otwarcie 19:00, start 19:30 
Klub Progresja, Warszawa 

Bilety w sprzedaży: https://bit.ly/MATMProgresja 
89 zł w przedsprzedaży 
120 zł w dniu koncertu 
Wystąpią: 

ME AND THAT MAN (Polska) folk, blues, country 
Nergal znany jest z szerokich horyzontów muzycznych. Lider legendarnego Behemoth nigdy nie krył swojej sympatii do lżejszej, klimatycznej muzyki, chociażby spod znaku country, folku, bluesa. Na samej fascynacji się nie skończyło. Dowodem jest zespół Me And That Man. Formacja narodziła się w 2016 roku i przez dłuższy czas prym w niej wiedli Nergal i John Porter. Przy współudziale Wojtka Mazolewskiego i perkusisty Łukasza Kumańskiego powstała debiutancka płyta MATM (premiera w 2017 r.), na której muzycy świetnie zmieszali wpływy wspomnianych gatunków, tworząc całość nawiązującą do Nicka Cave'a, Toma Waitsa, Johnny'ego Casha, czy Davida Allana Coe i silnie naznaczona bliskim liderowi kapeli diabelskim pierwiastkiem. Współpraca Nergala i Portera jednak zakończyła się w 2018 roku. Na dwóch kolejnych wydawnictwach Me And That Man („New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1" i „New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2") Nergal oddał wokale swoim licznym znanym zagranicznym znajomym, by wymienić, chociażby Coreya Taylora ze Slipknot, Abbatha, Tobiasa Forge z Ghost, Myrkur, Devina Townsenda, Matta Heafy. Łukasz Kumański pozostał w grupie, której międzynarodowy status utrzymują włoski basista Matteo Massoli (eks-Blindead) i Ukrainiec Sasha Boole (gitara, wokal). 

https://www.meandthatman.com/ 
https://www.facebook.com/meandthatman/ 
https://www.youtube.com/watch?v=HyVTRZqeEIs 

TARABAN (Polska) psychodeliczny hard-rock 
Zespół Taraban to jedni z ciekawszych wykonawców muzyki, która oddaje hołd rockowej tradycji z czasów, gdy w USA LSD było powszechne jak hostia czy protesty przeciwko wojnie w Wietnamie, kiedy Grateful Dead tworzyli podwaliny psychodelii. Taraban to krakowskie power-trio, które występuje w składzie Daniel Suder (wokal, gitara basowa), Maciek Trojanowski (gitara) i Kris Gonda (perkusja). Kapela powstała w 2013 roku i poza psychodelicznym pierwiastkiem, znajdziemy w jej muzyce trochę bluesa, prog-rocka oraz proto-metal. Taraban ma na koncie dwie EP-ki, udaną debiutancką płytę „How The East Was Lost" z 2019 roku, a także występy na festiwalach, choćby na rosnącym w siłę Summer Dying Loud. 

https://www.facebook.com/listentoTARABAN 
https://www.youtube.com/watch?v=iBMZkSTcMH4 

Zaprasza Knock Out Productions 
http://www.knockoutprod.net

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.