ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

26.05.2022 20:39 - Krzysztof Niweliński

96. rocznica urodzin Milesa Davisa i prezent dla fanów Trębacza

96. rocznica urodzin Milesa Davisa i prezent dla fanów Trębacza

W czwartek 26. maja 2022 roku, tj. właśnie dzisiaj przypada 96. rocznica urodzin Milesa Davisa (1926-1991), Giganta jazzu i wybitnego Trębacza, urodzonego w Alton w stanie Illinois.

Z tej okazji całkowicie przeprojektowano oficjalną stronę Muzyka, poszerzając ją o moc dodatkowych wiadomości związanych z życiem i twórczością Jazzmana. Jedną z nich jest oś czasu, zawierająca masę różnego rodzaju zdjęć, obrazków, informacji i tekstów, w tym eseje autorstwa uznanego historyka muzyki i dziennikarza Ashleya Kahna oraz archiwalia udostępnione przez Instytut Studiów nad Jazzem na Uniwersytecie Rutgersa (Rutgers University Institute of Jazz Studies). To jednak nie wszystko, na stronie znajduje się bowiem również m.in. szczegółowa dyskografia, obejmująca zarówno albumy wypuszczone w okresie kilkudziesięcioletniej kariery Dark Magusa, jak i płyty wydane po jego śmierci; website zawiera ponadto pieczołowicie opracowaną, alfabetyczną listę współpracowników Koryfeusza jazzu. Jeśli dodać do tego kilka innych sekcji (foto, audio i video oraz o charakterze informacyjnym), to okaże się, iż strona ta może stać się kopalnią wiedzy dla Davisologów.

Na koniec, w związku z 96. rocznicą urodzin amerykańskiego Trębacza, która zbiega się z obchodzonym w Polsce Dniem Matki, zapraszamy Czytelników do lektury opublikowanych dotąd na ArtRocku tekstów poświęconych Mrocznemu Magowi, w tym recenzji jego niepowszednich dzieł oraz felietonów poświęconych pamięci Milesa Davisa.

Źródło: milesdavis.com.

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.