ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

10.05.2022 21:27 - Mariusz Danielak

Antimatter: "Black Market Enlightenment" na winylu

Antimatter:

Black Market Enlightenment to siódmy album brytyjskiego zespołu Antimatter. Oryginalnie wydany w 2018 roku, zyskał spore uznanie i słuchalność. Po 4 latach premierę będzie miało winylowe wydawnictwo tej płyty. Nakładem OSKAR Records wytłoczone zostały krążki w trzech kolorach.  Oprócz klasycznego czarnego, dostępne są marmurkowy pomarańczowy oraz żółto-czarny. Ten ostatni w sprzedaży wyłącznie na www.IndependentMusicMarket.com. Dodatkowym atutem płyty jest bonusowa, czwarta strona z niepublikowanymi dotąd wersjami utworów.

SIDE A
1. The Third Arm
2. Wish I Was Here
3. Sanctification

SIDE B
4. This Is Not Utopia
5. Partners In Crime
6. Liquid Light

SIDE C
7. Between The Atoms
8. Existential
9. What Do You Want Me To Do?

SIDE D
10. Volte Face
11. Partners In Crime (Acoustic Session)
12. What Do You Want Me To Do? (Acoustic Session)
13. Between The Atoms (Acoustic Session)

Skład:

Mick Moss - gitary akustyczne i elektryczne, ebow, klawisze, programowanie, bas, wokal, komponowanie
oraz:
Carla Lewis - wokal (1-5,8,9)
Aleah Starbridge - wokal (6)
Julie Rodaway - flute
Paul Thomas - sax
Vardan Baghdasaryan - kamancha
Fab Regmann - perkusja

Są zespoły, których muzyka potrafi w niesamowity sposób odzwierciedlić stan duszy. Oczarowuje i uspokaja, zachwyca i skłania do zatopienia się w marzeniach, jest sprzymierzeńcem w smutku i podróży przez własny wewnętrzny świat. Muzyka Antimatter jest właśnie taka.

Mick Moss nadal samotnie trzyma zespół na swoich barkach po odejściu drugiego założyciela, Duncana Pattersona, jednak nie wydaje się, żeby   doświadczał kryzysu idei - jego melancholii wystarczy na kolejny stos wydawnictw. Black Market Enlightenment, jak wyznaje muzyk, narodziło się w wyniku długotrwałej depresji. Na tym albumie Mick nie boi się poruszać drażliwych tematów i w bardzo dojrzały sposób wplata do nich swoje własne poczucie egzystencjalizmu. Płyta oferuje dziewięć utworów, z których każdy wnosi coś innego, coś niepowtarzalnego. Moss przeprowadza słuchacza przez różne stany emocjonalne, łącząc melancholijny rock atmosferyczny, doom metal, art rock, prog rock, goth, post-rock i muzykę orientalną w jednorodne dzieło sztuki.

Nie zabrakło oczywiście gościnnych występów. Pojawił się m.in. saksofonista Paul Thomas, Vardan Baghdasaryan grający na kamanczach oraz Aleah Stanbridge z pośmiertnym występem – wokalistka zmarła bowiem 2 lata przed wydaniem albumu. Wykorzystanie żeńskich wokali i skrzypiec mogło początkowo budzić obawy, ponieważ nadmiar tych dwóch elementów mógł całkowicie zmienić klasyczne brzmienie zespołu i jego własny styl. Jednak na tym albumie głosy wokalistek zostały użyte tak ostrożnie, że nie tylko nie naruszyły spójności płyty, ale wręcz przeciwnie - w odpowiednich momentach stały się jej mocnym akcentem. Na tym krążku wszystko jest na swoim miejscu. Subtelne i przemyślane aranżacje, różnorodność instrumentów, przyjemny wokal Mossa i wysokiej jakości nagrania składają się na dojrzałą i mocną muzykę, przykuwającą uwagę słuchacza do ostatniego akordu.

Black Market Enlightenment ukazuje smutną stronę życia, niedostępne horyzonty i nieosiągalne zwycięstwo. Ten album nie uchroni przed smutkiem, ale i pomoże znaleźć siłę, by iść dalej.
 

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.