ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Szukaj:
Recenzja albumu Jethro Tull ─ In Concert w serwisie ArtRock.pl

Jethro Tull — In Concert

 
wydawnictwo: Windsong International 1995
 
1. Minstrel In The Gallery/Cross-Eyed Mary (Anderson) [04:00]
2. This Is Not Love (Anderson) [04:00]
3. Rocks On The Road (Anderson) [06:30]
4. Heavy Horses (Anderson) [07:33]
5. Tall Thin Girl (Anderson) [03:28]
6. Still Loving You Tonight (Anderson) [04:35]
7. Thick As A Brick (Anderson) [07:52]
8. A New Day Yesterday (Anderson, J.S.Bach) [05:45]
9. Blues Jam (Anderson, Barre, Allcock, Pegg, Perry) [03:00]
10. Jump Start (Anderson) [06:30]
 
Całkowity czas: 57:28
skład:
Ian Anderson – Vocals, Flute, Acoustic Guitar, Harmonica, Mandolin. Martin Barre – Electric Guitar. Martin Allcock – Keyboards. Dave Pegg – Bass. Doane Perry – Drums.
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,2
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 3, ocena: Dobry, zasługujący na uwagę album.
 
 
Ocena: 6 Niezła płyta, można posłuchać.
07.06.2014
(Recenzent)

Jethro Tull — In Concert

Piątek z Agronomem – odcinek XXX.

Wydanie „Roots To Branches” stało się dla Iana i spółki okazją do kolejnego tournee. Przebiegało ono z przerwami (najpierw Anderson się kontuzjował, potem Barre’a dotknęła rodzinna tragedia). Tymczasem jeszcze w roku 1995 fani otrzymali kolejny album sygnowany przez swoich ulubieńców. Firma Windsong wydała na srebrnej płytce fragmenty koncertu z Hammersmith Odeon z 8 października 1991, z trasy promującej „Catfish Rising”.

Zaczyna się ta płyta tak, jak zaczynał się koncert, od półminutowego otwarcia „Minstrela” przechodzącego płynnie w „Zezowatą Maryśkę”. Zaczyna się źle: jednoznacznie rockowe, energiczne granie wypada przyciężko, bez finezji, a zupełnie całość dobija swoim śpiewem Ian – nie był chyba tego dnia w najlepszej formie albo jeszcze się nie rozgrzał jak należy; w każdym razie wypada słabo. Na szczęście, potem poziom płyty się poprawia: mamy tu kilka kompozycji z aktualnie promowanej płyty (poprawnie zagrane „This Is Not Love” i „Tall Thin Girl”, dobre „Rocks On The Road” i bardzo dobre „Still Loving You Tonight” z ładnymi gitarowymi partiami Barre’a). Nie zabrakło klasyki – jest skrót z „Thick As A Brick”, zagrany może nie doskonale, ale jest to dobre wykonanie; jest też „Heavy Horses” – z uwagi na brak skrzypka, dość mocno przearanżowany, pozbawiony charakterystycznego riffu, za to z fajnie skontrastowanymi ze sobą akustycznymi pasażami i rockowym graniem. Jest „A New Day Yesterday”, tradycyjnie zagrany w formie ciężkiego bluesa, niespodziewanie przechodzący w spory fragment „Bouree”. Jest krótki, dość schematyczny, ale zagrany na sporym luzie bluesujący jam z Andersonem na harmonijce ustnej i na koniec płyty „Jump Start” – kawałek solidnego, wyprowadzonego z blues-rocka, żywiołowego grania. Do tego tradycyjne dla Iana ironiczne zapowiedzi – a to o utworze opowiadającym o życiu bogatych muzyków rockowych – jak np. Martina Barre – na trasie („Rocks…”), a to o tym, jak Doane przyleciał do Anglii i w hinduskiej restauracji przeżył fascynację jedną z klientek („Tall Thin Girl”).

Płyta-ciekawostka, do tego zestawiona dość przypadkowo (w internecie jest pełen zestaw utworów z tego koncertu – chętnie zamieniłbym np. „This Is Not Love” na „Kissing Willie”, a „Tall Thin Girl” na np. “White Innocence” albo “Farm On The Freeway”; szkoda, że nie wydano instrumentalnej wersji “Paparazzi” z “Under Wraps” czy również instrumentalnego „Black Sunday” z „A”). Fani jak najbardziej mogą posłuchać, choć to jedna z mniej interesujących pozycji w serii koncertowych płyt Jethro Tull.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2022 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.