ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

10.10.2017 21:07 - Mariusz Danielak

Procol Harum już w tym tygodniu w Polsce - promocyjne ceny biletów

Procol Harum już w tym tygodniu w Polsce - promocyjne ceny biletów

Brytyjska grupa Procol Harum, znana z niezapomnianego przeboju „A Whiter Shade Of Pale” pojawi się na dwóch koncertach w Polsce już w tym tygodniu. Okazją jest trasa promująca ich nową płytę. Płyta nosi tytuł „Novum” i ukazała się 21 kwietnia 2017 roku. Nagrali ją Gary Brooker (wokal, piano), basista Matt Pegg , perkusista Geoff Dunn , gitarzysta Geoff Whitehorn oraz grający na organach Hammonda Josh Phillips. Album promuje singiel z piosenką „Sunday Morning”. Założyciel zespołu i jego niekwestionowany lider Gary Brooker uważa, że: - „Jest to jeden z najlepszych albumów, które zrobiliśmy, można nawet powiedzieć kiedykolwiek”. Zespół w tym właśnie składzie osobowym zaplanował światową trasę koncertową promującą „Novum”oraz uświetniającą 50 - lecie nagrania ich największego singla z hitem „A Whiter Shade Of Pale”. Europejska trasa rozpoczęła się 3 marca 2017 r w Wielkiej Brytanii, a ku radości olbrzymiej rzeszy polskich fanów zespołu, zakończy się w Polsce!

Procol Harum będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo 13 października 2017r w szczecińskiej Azoty Arenie oraz 15 października w katowickim Spodku. Oprócz utworów z nowej płyty usłyszymy największe przeboje zespołu: „Whiter Shade Of Pale”, "Grand Hotel", "Conquistador", "A Salty Dog", czy „Homburg”. Głos Brookera przetrwał próbę czasu (artysta ma już 71 lat) i nic nie stracił ze swojej barwy i ostrości. Gary Brooker – tak jak dawniej - znowu zachwyca tym swoim charyzmatycznym, lekko zachrypniętym głosem w tonacji blue. Prawdziwy klejnot wśród rockowych wokalistów! Gdy 25 lat temu Procol Harum występował w Sali Kongresowej w Warszawie przedwcześnie zmarły wielki znawca muzyki rockowej Tomasz Beksiński na łamach magazynu “Tylko Rock” tak oto skomentował koncert zespołu: "- Takie chwile zdarzają się raz na milion lat”. Wierzymy, że w tym roku będzie podobnie i oba koncerty Procol Harum zachwycą tysiące fanów!

PROCOL HARUM

13.10.2017 - Szczecin, Hala Azoty Arena 19:00 - support: RSC
15.10.2017 - Katowice, Spodek 18:00 - support: RSC + WALFAD
 
Uwaga!! Organizatorzy przygotowali zniżkę, dzięki której pozostałe bilety można kupić taniej o 20 złotych. Zniżkę można uzyskać wpisując kod Procol20 na stronach www.abilet.pl oraz www.edmaart.pl.
 
Organizator: impresariat edma.art, www.edmaart.pl, tel. 506 55 39 37

Zamówienia zbiorowe biletów: karolina@edmaart.pl, tel. 501 28 58 63

 

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl na Myspace.com ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2017 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.