ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 
Recenzje albumów w serwisie ArtRock.pl
Recenzja albumu French TV ─ Intestinal Fortitude w serwisie ArtRock.pl

French TV — Intestinal Fortitude

 
 
1. Um Tut Sut - 8:57
2. No Raven Tonight -9:00
3. Persides a)Dispersion b)Spiralling c)Reign Of Ice - 14:12/ 4. Black Day, White Light - 9:34/ 5. The Souls Of The Damned Live In Failed Works - 9:27/ 6. Pionners over 'C' - 14:43
 
Całkowity czas: 70:58
skład:
Mike Sary ( bass, chapman stick); Tony Hall ( Electric & acustic guitars,Lead & beacking vocals); Bob Douglas ( drums,lead vocals,b.vocals); John Robinson (keyboards, b.vocals; guests: Gregory Acker (sax,flute,slide whistle);Peter Rhee(violin); Gary Hicks ( trumpet)
Album w ocenie czytelników:
Oceń album:

Pokaż szczegóły oceny
Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać.
,0
Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca.
,0
Album słaby, nie broni się jako całość.
,0
Nieco poniżej przeciętnej, dla wielbicieli gatunku.
,0
Album jakich wiele, poprawny.
,0
Niezła płyta, można posłuchać.
,0
Dobry, zasługujący na uwagę album.
,0
Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
,1
Absolutnie wspaniały i porywający album.
,0
Arcydzieło.
,0

Łącznie 1, ocena: Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.
 
 
Brak oceny
Ocena: * Bez oceny
08.01.2003
(Recenzent)

French TV — Intestinal Fortitude

Czwarta odsłona Francuskiej Telewizji przynosi zmiany w postaci wokali, ktore co prawda wypadaja dosc orginalnie ale nie dodają zbytnio uroku kompozycją.

Całość rozpoczyna Um Tut Sut w iscie cyrkowym stylu przez 2/3 nagrania trzymajac w zartobliwym klimacie by podkoniec powaznie zaczarowac technicznym progressem. Dziewiecio minutowy No Raven Tonight to pierwsze historyczne nagranie FTV z wokalem wypada dosc przecietnie choc bywaja momenty potrafiace zachwycic. Suita Perseid to stonowany zlepek tematów kojacych z uwypukleniem gitary akustycznej i miło zawodzacego fletu w tyle owej gitary. Persides to rowniez dynamiczne granie ispiewanie, ale to w ostatniej zczesci opatrzonej tytułem Reign Of Ice gdzie mamay choralne zaspiewy, notabene bardzo nierówno zaśpiewane, niemal jak na żywo. Ogolnie bardzo udana kompozycja Toneyego Halla ktory w final serwuje całkiem udane solo, nie pozornie schowane za sekcją rytmiczna na pierwszym planie.

Black Day, White Light to moje ulubione nagranie z tej plyty. Kompozycja napisana przez Tony Halla zaczyna sie bardzo tajemniczo, przestrzennie by po minucie wyciszyc sie i rozpoczac prawdziwe dynamiczne rzemioslo. Około piątej minuty budzi sie w zespole liryzm, jest spokojnie i slicznie zawodzi skrzpek-Peter Rhee. Nie cała minuta sielanki i powrót do poprzedniego tematu.
Taki oto schemat staje sie wyroznikiem kompozytorskim FTV. Gdzie na kanwie owego schematu wplatuje improwizacje i nutki jakze interesujacych urozmaicen. Tak jest rowniez w przedostatnim nagraniu bedącym wizytowka umiejetnosci a takze bogatych i niebanalnych rozwiazań melodycznych. MIODZIO !:-)
Na zakończenie mamy cover Van Der Graaf Generator. Podrobienie upiekszenie lub dorownanie temu zacnemu zespołowi z przeszłoeci jest bardzo trudne.
FTV zrobili to poswojemu i chwała im za to. Brzmia inaczej, bardzo ciekawie,a wokalista...... Sami ocencie. Mnie ta wersja przekonuje, choc od razu nie byłem przekonany. Taka jest cała twórczosc FTv. Wymaga czasu i oswojenia sie

Intestinal Fortitude to kolejny mały krok w ewolucji. FTV brzmi coraz lepiej, bardziej dojrzale, wiecej tu szczegołow ktore wyławia sie za każdym zetknieciem sie z ta plytą.

 
ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2024 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.