ArtRock.pl - Progressive & Art Rock w sieci!
Ten serwis korzysta z plików Cookies i podobnych technologii. Dowiedz się więcej » | zamknij
 

Aktualności

15.02.2017 16:45 - Mariusz Danielak

ProgRockFest 2017 w Legionowie

ProgRockFest 2017 w Legionowie

24 i 25 marca 2017 r. w Sali Widowiskowej w Legionowie przy ulicy Piłsudskiego 41 odbędzie się kolejna edycja ProgRock Fest. Podczas festwialu wystąpią:

Collage
Legendarny  polski  zespół  rockowy,  czołowy  przedstawiciel  współczesnego  rocka progresywnego w Polsce i na świecie, założony w Warszawie w latach 1984 - 85 przez gitarzystę Mirosława Gila i perkusistę Wojciecha Szadkowskiego.

Lion Shepherd
Polski zespół założony w Warszawie w 2014 r. przez Kamila Haidara i Mateusza Owczarka. Grają rock progresywny, psychodelię wzbogacone brzmieniami etnicznymi. Wystąpili m.in. na Impact Festivalu w 2015 a także odbyli wspólną trasę koncertową po Europie wraz z Riverside

Walfad
Zespół Walfad (We Are Looking For A Drummer) powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja.  Od tego czasu  wodzisławska  formacja  wydała dwa ciepło przyjęte albumy,  które znalazły nabywców także poza granicami Polski. Dzięki intensywnej działalności koncertowej Walfad zdobywa coraz większą popularność. W ostatnich latach grupa miała przyjemność dzielić scenę z najwybitniejszymi przedstawicielami ambitnego rocka w kraju (Quidam, Osada Vida, Lizard, Retrospective, Hipgnosis, RSC, State Urge). Znakiem rozpoznawczym zespołu są poetyckie, zmuszające do myślenia teksty lidera grupy, który jest także autorem większości muzyki zespołu.

Amarok
Amarok to project muzyczny założony w 1999 roku przez multiinstrumentalistę i wokalistę - Michała Wojtasa. Dotychczas nakładem wytwórni Ars Mundi ukazały się trzy wydawnictwa płytowe  o  zasięgu  międzynarodowym.  Repertuar  Amarok stanowi  autorską  muzykę instrumentalną i wokalno - instrumentalną. Jest to mieszanka takich gatunków jak ambient, folk, rock progresywny, alternative pop, elektronika. W wydawnictwach Amarok udział wzięli także artysci krajowi i zagraniczni, m.in. Colin Bass (Camel), Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul) i inni.

Loonypark
Zespół powstał z końcem 2007 roku. Założony przez klawiszowca Krzysztofa Lepiarczyka oraz perkusistę Jakuba Grzesło. Z założenia jest to zespół studyjny zapraszający do wspólengo grania zaprzyjażnionych muzyków. Gatunek w jakim porusza się Loonypark to neoprogresywny jak i typowo art-rockowy styl.

Trettioariga Kriget
Szwedzki  zespół grający  rocka  progresywnego.  Powstał w  1970  roku  w  Sztokholmie  z inicjatywy Stefana Fredina i Olle Thornvalla. Pierwszą płytę wydali w 1974 roku. Grają do dzisiaj w prawie nie zmienionym składzie. Ostatnie ich wydawnictwo muzyczne nosi tytuł Seaside Air, które zostało wydane w 2016 roku.

kolejne informacje:

ArtRock.pl na Facebook.com
ArtRock.pl na Twitterze
ArtRock.pl na Myspace.com ArtRock.pl RSS
© Copyright 1997 - 2018 - ArtRock.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.